Galerie

Kanoista a raftař roku 2013

Nejlepší kanoisti a raftaři byli vyhodnoceni v sobotu 14.12. 2013 v olomouckém Hotelu Clarion.

Zhruba měsíc měli sportovci, trenéři, novináři a další funkcionáři možnost již po třinácté hlasovat a zvolit nejlepší závodníky na divoké vodě za uplynulou sezonu 2013. Hlasování bylo ukončeno na konci listopadu a 14. prosince byly výsledky odtajněny v rámci galavečeru pod názvem Kanoista a raftař roku 2013.
Místem konání slavnostního večera byl Clarion Congress Hotel v Olomouci a kromě kanoistaů se akce účastnili i hvězdy dalších sportů, kteří přijeli své kolegy podpořit. Tématem, které celé slavnostní předávání provázelo bylo 100. výročí kanoistiky v Čechách.

Slavnostní večer ankety Kanoista a raftař roku 2013 je od počátku organizován oddílem kanoistiky SKUP Olomouc v pověření ČSK sekce divoká voda a SVOČR (svaz vodáků ČR). Členům tohoto úspěšného klubu (ve složení Slovák, Hála, Slepica) se podařilo získat jako vůbec prvním v historii, titul mistrů světa v závodě družstev, kdy všichni členové týmu závodí za jeden klub.

Večerem provázel bývalý závodník (mistr světa ve sjezdu na divoké vodě) David Knebel.

Někteří sportovci se utkali již v pátek, den před slavností, na přátelském hokejovém zápasu v Liptovském Mikuláši proti výběru sportovců ze Slovenska.

Výsledky hlasování:

Kategorie junioři slalom:

1. Rohan Lukáš
2. Hilgertová Amálie
3. Galušková Karolína

Kategorie junioři sjezd:

1. Satková Martina
2. Jelínek Filip ‐ Zapletal Vojtěch
3. Brožová Tereza

Kategorie senioři slalom:

1. Vavřinec Hradilek
2. Jiří Prskavec
3. Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek

Kategorie senioři sjezd:

1. Tomáš Slovák
2. Kamil Mrůzek
3. Ondřej Rolenc

Kategorie CELKOVÝ VÍTĚZ:

1. Vavřinec Hradilek
2. Jiří Prskavec
3. Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek