Tripper

Tripper

Unikátní kánoe určená pro dlouhé pádlování na klidné i tekoucí vodě. TRIPPER maratonská jednička.

V letošním roce jsme se pokusili reagovat na čím dál větší oblibu říčních maratonů a na základě námětů Zdenka Herzána  jsme vyvinuli deblovku, která může zaujmout. Kanoe je navržená tak, aby umožnila získat posádce nové zážitky z jízdy a je jedno, zda se bude jednat o výkonnostní závodění na říčním maratonu nebo jen o víkendovou pohodovou projížďku na přehradě či rybníce.

Tripper je  pohodlný, přiměřeně rychlý, ale zároveň schopný projet i nějakou tu peřej. Koncepce lodě navazuje na tradici jezerních kanoí populárních v Severní Americe, ale byla podstatně uzpůsobena podmínkám na evropských řekách. Technologie výroby je obdobná, jako u našich špičkových sjezdových kajaků a výsledkem je kompaktní, pevná  a odolná kanoe, která se nemusí obávat ani větších peřejí. Tripper určitě splní přání všem,  kdo si rádi zapádlují na rychlé lodi a nechtějí řešit problémy s bolavými koleny.

REFERENCE

Dvousedadlový stroj byl svým autorem vyzkoušen na Krumlovském vodáckém maratonu 2009 a překvapením asi není, že posádka byla hned napoprvé vítězná v kategorii C2mix i v konkurenci sjezdových kanoí. Další testy loď absolvovala na tradičních maratonech na italské Adige a na francouzské Ardeche. Je  jasné, že po dořešení posledních detailů se sprickami se Tripper nemusí bát se ctí sjet ani takové vodnaté toky s velkými  vlnami.

Charakteristika kanoe Tripper

1. délka lodě                                           565 cm

2.největší šířka v lubu                             84 cm

3. hmotnost lodě                                     16 - 22 kg dle provedení a výbavy

Obě sedačky jsou umístěné v ose lodě a každou lze  posouvat  v lyžinách  podél osy o cca 40 cm.To umožnuje perfektně nastavit předo-zadní vyvážení kanoe i při velkém váhovém rozdílu obou pádlujících osob. Kanoe je ve  špici i na zádi velmi úzká a pádlo lze vést velmi blízko osy lodě . Zároveň sezení v ose lodě nečekaně dobrou stabilitu a není problém Tripper použít i na běžné výlety po jezerech a řekách. Loď je svým tvarem předurčena k rychlé jízdě a její schopnost zatáčet je samozřejmě menší než u jiných turistických kanoí. Přesto můžeme na základě testování potvrdit , že na ní lze sjet i velmi úzké říční meandry (horní tok Lužnice, Tichá Orlice, Litovelské pomoraví, atp)  

Technika pádlování

Pro Tripper je ideéální  frekvenční záběr s kratšími pádly( 130-145 cm) . Optimální technikou udržování lodě v přímém směru je pravidelné přehazování stran oběma pádlujícími . Z pozice zadádka se loď totiž chová dost podobně jako sjezdová singl-kanoe a pozvolna zatáčí na háčkovkou stranu. Tripper dobře reaguje i na náklony a díky dobré stabilitě se dá v delších zatáčkách s výhodou využít  pádlování háčka i zadáka na stejné straně (kanada).
Samozřejmě se Tripper dá  řídit   jako každá  jiná  turistická kanoe, ale  tradiční  "ulamování " zadáka  loď zbytečně brzdí.

Vybavení Trippera

   - zadní kýl lodě je osazen ploutví z Al plechu ( podobně jako sjezdové kanoe) Ploutev však  primárně plní úlohu ochrany zádě před nárazem a vystupuje nad vlastní tvar kýlu jen několik mm.

  - loď může být osazena nožní pumpou zn. Whale  - kapacita čerpání 6 - 8 l/min.

více ...

Vyber si model


Instalace a dodatečné práce


Související produkty

sjezdové pádlo canoe od raabpaddles
Kanoistické pádlo "Eel" Vaše cena € 204.17
C1 Limax
Limax Vaše cena € 1120